Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI  Niedziela zwykła
25 września 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek św. Wincentego a Paulo,
  – w środę św. Wacława,
  – w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  – w piątek św. Hieronima,
  – w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
 2. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na powakacyjne spotkanie „Pogłębiarki”. Podczas spotkania relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostella.
 3. W ubiegłą niedzielę na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie zebraliśmy: 693 zł. Dziękujmy za złożone ofiary.
 4. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej z racji I soboty miesiąca. Przed g. 8.00 modlitwa różańcowa.
 5. W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych osób z posługą sakramentalną.
 6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – czas poświęcony modlitwie różańcowej. Modląc się na różańcu wypraszajmy dar pokoju dla dzisiejszego świata. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do piątku po Mszy św. o g. 18.00. W sobotę i w niedzielę o godz. 20.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św.
 7. Do Przewodnika Katolickiego dołączony jest dzisiaj modlitewnik na miesiąc październik „5 minut z Bogiem”. W Gościu Niedzielnym m.in. o pielgrzymce Papieża Franciszka do Kazachstanu.

XXV  Niedziela zwykła
19 września 2022 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej Ojców Oblatów Zgromadzenia Maryi Niepokalanej. Na wspólnej modlitwie polecamy intencję nowych powołań. Po Mszy św. możliwość nabycia kalendarzy misyjnych.
 2. Zbieramy dzisiaj po Mszy św. ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. We wtorek o godz. 13.30 Msza św. w intencji uczniów klas od I do VIII oraz nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 17. W nowym roku szkolnym modlić się będziemy o dary Ducha św. i potrzebne łaski.
 4. Zainteresowanych tematyką Pisma św. zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 na Krąg Biblijny.
 5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W środę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła.
 7. Wiele osób mieszkających na terenie naszej Parafii było kiedyś zaangażowanych w działalność swoich rodzinnych lub studenckich Parafii i grup duszpasterskich. Kto chciałby aktywnie włączyć się w życie i tworzenie naszej wspólnoty Parafialnej prosimy o kontakt z Ks. Andrzejem.
 8. W piątek o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
 9. Polecamy do nabycia Przewodnik Katolicki jak w każdą niedzielę GOŚĆ NIEDZIELNY – w nim Słowa Najważniejsze, przeczytamy art. „Pokój to nie spokój”. Zachęcamy do lektury.

Powrót do strony głównej z aktualnościami bieżącymi.