Ogłoszenia duszpasterskie

26.11.2023 Niedziela
Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy kolejny rok duszpasterski. Uroczystość dzisiejsza jest również Patronalym Świętem Akcji Katolickiej. Po Mszy św. O g. 12.15 odmówimy Akt Poświecenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi.

2. Zainteresowanych tematyką Pisma św. zapraszamy we wtorek o godz.19.00 na Krąg Biblijny. Temat spotkania będzie wprowadzenie do drugiej części Księgi Rodzaju.

3. W piątek od godz. 9.00 i w sobotę od godz. 10.00 z posługą      sakramentalną odwiedzimy osoby chore i starszych wiekiem Parafian.

4. W piątek od godz. 16.30-18.00 okazja do spowiedzi świętej.

5. W sobotę przed Mszą św. o godz. 8.00 modlitwa różańcowa. Po Mszy św. czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej.

6. W sobotę o g. 9.30 zbiórka dla ministrantów młodszych.

7. Od godz. 1630-18.00 w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w rozpoczynającym się adwencie.

8. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu i początek nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”.

9. W niedzielę za tydzień na każdej mszy św. poświęcenie wieńcy adwentowych, które będą do nabycia przed Mszą św.

10. Podajemy do wiadomości, że po Świętach Bożego Narodzenia jako duszpasterze pragniemy spotkać się rodzinami naszej Parafii na wspólnym kolędowaniu w Kościele. Podczas Eucharystii odprawionej o godz. 19.00 polecać będziemy wszystkie intencje przyniesione na Mszy św. danego bloku czy ulicy. Plan odprawianych Mszy św. razem podanymi numerami bloków i ulic należących do naszej Parafii podany będzie przed Świętami Bożego Narodzenia. Rodziny, które życzą sobie wizytę duszpastersko-koledową w domu prosimy wzorem ubiegłego roku o zgłoszenie przez stronę internetową, w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

11. Do Przewodnika Katolickiego dołączony jest dzisiaj modlitewnik na miesiąc grudzień „5 minut z Bogiem”. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym co łączy a co różni Kościół katolicki i prawosławny. W Gościu znajdziemy też kalendarz na Nowy Rok. DO nabycia też opłatki na stół wigilijny.

XXXIII niedziela zwykła
19.11.2023

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten jak nam przypomina Papież Franciszek jest owocnym znakiem Miłosierdzia Ojca.
  2. Spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania wtorek godz. 19.00 klasa 8 grupa 2.
  1. W czwartek o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych tzw. Pogłębiarka. Temat spotkania: „Wiara i rozum”.
  1. W piątek o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  1. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla ministrantów młodszych i wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Dla ministrantów starszych zbiórka w sobotę o godz. 19.00.
  1. W ubiegłą niedzielę na Arcybiskupie Seminarium Duchowne zebraliśmy 1340 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  1. Za tydzień w Niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok duszpasterski i jest Patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Po Mszy św. za tydzień odprawionej o godz. 12.15 odmówimy akt poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  1. W Przewodniku Katolickim m.in. art. „Którędy po synodzie”, w Gościu Niedzielnym z okazji Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny – To światło nigdy nie zgaśnie o zbliżającym się Adwencie. Zachęcamy do lektury.
  1. Powrót do strony głównej z aktualnościami bieżącymi.
  1.